2ος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Οικονομικά «ΕΡΜΗΣ»

Ανακοινώνουμε ότι ο 2ος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Οικονομικά «ΕΡΜΗΣ», ο οποίος τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, και του οποίου την οργάνωση έχει αναλάβει το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΟΠΑ) σε συνεργασία με το Οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος και την Ένωση Οικονομολόγων Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης θα πραγματοποιηθεί :

ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ στις 17/4/2021, ημέρα Σάββατο, ώρα 16:00 – 18:00

και θα διεξαχθεί ηλεκτρονικά με την εξ αποστάσεως μέθοδο.

Η ως άνω αλλαγή οφείλεται στην δυσμενή υγειονομική κατάσταση στην οποία έχει περιέλθει η χώρα λόγω της πανδημίας και στη συνεπαγόμενη εντολή του Υπουργείου Παιδείας για αναστολή όλων των δια ζώσης εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων και Διαγωνισμών.

Η προθεσμία υποβολής ενδιαφέροντος συμμετοχής των μαθητών παρατείνεται έως το τέλος Μαρτίου, 31/3/2021.

Επίσης, στον Ιστότοπο του Διαγωνισμού www.diagonismos.ermis.aueb.gr  μπορείτε να βρείτε ασκήσεις προετοιμασίας.