Εκδήλωση Επαγγελματικού Προσανατολισμού 26/01/2019.

Σας ενημερώνουμε για την εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων που θα γίνει το Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 17:30 στο χώρο εκδηλώσεων του 5ου Γυμνασίου Ωραιοκάστρου (Λ.Τ) με θέμα τον Επαγγελματικό Προσανατολισμό των μαθητών.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα μιλήσουν καταξιωμένοι Σύμβουλοι και Ψυχολόγοι σε θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού. Μαθητές και γονείς του Δήμου Ωραιοκάστρου θα ενημερωθούν για τα επαγγέλματα με μέλλον, και για το ρόλο της ψυχικής ισορροπίας στην επίτευξη των στόχων. Τέλος θα υπάρχει η δυνατότητα συνομιλίας και επαφής με αριστούχους φοιτητές έτσι ώστε να αξιοποιηθεί η εμπειρία τους και οι καλές πρακτικές που ακολούθησαν. Πάτηστε για να δείτε την  ΑΦΙΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ.

Εκ της Διεθύνσεως